فعال کردن قابلیت پرینت پشت و رو در ویندوز ۱۰

صفحه اصلی » فعال کردن قابلیت پرینت پشت و رو در ویندوز ۱۰ » وبلاگ » فعال کردن قابلیت پرینت پشت و رو در ویندوز ۱۰

فعال کردن قابلیت پرینت پشت و رو در ویندوز ۱۰

اگر پرینتر شما قابلیت پرینت پشت و رو داشته باشد می توانید به راحتی و به صورت اتوماتیک اسناد خود را روی دو طرف کاغذ پرینت بگیرید. شاید بسیاری از کاربران برای پرینت پشت و رو در ویندوز ۱۰ به مشکل برخورده باشند. در این پست قصد داریم طریقه پرینت پشت و رو در ویندوز ۱۰ را آموزش دهیم.

مراحل انجام کار

۱- زمانی که سندی را برای چاپ می فرستید، پنجره زیر باز می شود.  بر روی دکمه Printer properties کلیک کنید تا وارد تنظیمات دستگاه شوید.

۲- از پنجره باز شده بر روی گزینه Print ON Both Sides کلید کنید. دو گزینه به شما نمایش داده می شود. یکی از گزینه های Flip on Long Edge یا Flip on Short Edge را انتخاب کنید.

برای درک بهتر تفاوت دو گزینه تصویر زیر را مشاهده کنید.

۳- پس از انتخاب یکی از دو گزینه بر روی دکمه OK کلیک کرده و و سپس بر روی دکمه Print کلیک کنید تا اسناد شما به صورت دو رو چاپ شوند.

اگر هنگام پرینت با خطای زیر رو به رو شدید مراحل زیر را انجام دهید.

وارد Control Panel شده و گزینه Device and Printer را انتخاب کنید.بر روی پرینتری که در حال حاضر از آن استفاده می کنید راست کلیک کرده و گزینه Printing Properties را انتخاب کنید

از پنجره باز شده وارد سربرگ Device Settings شده و در قسمت Install able Options بر روی گزینه Duplex Unit کلیک کرده و از پنجره باز شده گزینه Installed را انتخاب کنید و در نهایت بر روی OK کلیک کنید. و عملیات توضیح داده شده در بالا را دوباره تکرار کنید.  پرینت پشت و رو

 

نکته: توجه داشته باشید که سایز کاغذی که در کاست قرار داده اید باید با سایز تنظیم شده پرینتر یکسان باشد.

به عنوان مثال اگر کاغذ A4 استفاده می کنید باید سایز کاغذ در پرینتر هم A4 انتخاب شده باشد تا پرینت پشت و رو به درستی انجام شود.

برای تنظیم سایز کاغذ در پرینتر می توانید از دو مرحله اقدام کنید.

مرحله اول: وارد Control Panel شده و گزینه Device and printer را انتخاب کنید. از پنجره باز شده بر روی پرینتری که در حال حاضر از آن استفاده می کنید راست کلیک کرده و گزینه Printing Preferences را انتخاب کنید

پرینت پشت و رو

مرحله دوم: تنظیم سایز کاغذ را می توان هنگام چاپ اسناد نیز تنظیم کرد. برای این کار از پنجره مربوطه گزینه Page Setup را انتخاب کنید تا تنظیمات مربوط به کاغذ باز شود.

پرینت پشت و رو

با انجام هر دو مرحله بالا، پنجره ای به شکل زیر باز می شود. وارد سربرگ Paper شده و در قسمت Paper size سایز کاغذی که در کاست پرینتر قرار داده اید را انتخاب کنید و بر روی دکمه OK کلیک کنید.

پرینت پشت و رو

 

۲ نظرات
  1. vidao.ir ۱۳۹۸-۰۳-۲۷در ۷:۱۸ ب٫ظ

    عالییی بود عااالی

ارسال نظر