آموزش اسکن اسناد از طریق ویندوز

صفحه اصلی » آموزش اسکن اسناد از طریق ویندوز » وبلاگ » آموزش اسکن اسناد از طریق ویندوز

آموزش اسکن اسناد از طریق ویندوز

اسکن اسناد یکی از مشکلاتی است که معمولا کاربران با آن مواجه هستند. در این نوشته نحوه اسکن کردن اسناد به ساده ترین روش آموزش داده شده است.

مراحل اسکن کردن

۱-ابتدا سند مورد نظر را بر روی شیشه یا در قسمت ADF قرار دهید. از قسمت ADF یا کاغذکش اتوماتیک برای اسکن یا کپی بیش از یک برگ استفاده می شود.

آموزش اسکن اسناد از طریق ویندوز

نکته:

برای قرار دادن کاغذ در ADF به دو نکته توجه فرمایید.

a- قبل از قرار دادن کاغذ ها در قسمت کاغذکش اتوماتیک حتما  آن ها را مرتب نمایید.

آموزش اسکن اسناد از طریق ویندوز

b-زمانی که کاغذ های را در ADF قرار دادید حتما بغل گیرهایی که در دو طرف کاغذ تعبیه شده است را تنظیم نمایید تا کاغذ کشیدن به راحتی انجام شود.

آموزش اسکن اسناد از طریق ویندوز

۲-راحت ترین راه اسکن اسناد، استفاده از نرم افزاری است که در سیستم عامل وجود دارد. برای اسکن از این روش ابتدا باید درایور پرینتر یا اسکنر بر روی سیستم نصب شده

باشد و توسط سیستم قابل شناسایی باشد.

۳-مسیر زیر را دنبال نمایید تا پرینتر یا اسکنری که به سیستم متصل شده است را بیابید

control panel/device and printers

۴- بر روی پرینت یا اسکنر مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه ی Start Scan را انتخاب نمایید.

آموزش اسکن اسناد از طریق ویندوز

 

۵- پنجره ای به شکل باز می شود. در ادامه گزینه های مربوط به این پنجره توضیح داده خواهد شد.

آموزش اسکن اسناد از طریق ویندوز

توضیحات مربوط به گزینه های نرم افزار

در بالای کادر نام اسکنر نمایش داده شده است. در صورتی که بیش از یک اسکنر به کامپیوتر متصل باشد می‌توانید با کلیک بر روی دکمه Change یک اسکنر دیگر را انتخاب نمایید.

در بالا یک منوی بازشو به نام Profile قرار دارد، در این منو نوع چیزی را که قرار است اسکن شود انتخاب نمایید. گزینه پیش‌فرض Photo یا عکس می‌باشد، در صورت نیاز به اسکن رنگی از گزینه photo و در صورت نیاز به اسکن فایل های متنی بصورت سیاه و سفید از گزینه Documents استفاده نمایید.

در قسمت Source اگر از روی شیشه میخواهید اسکن کنید گزینه Flatbed و اگر از قسمت کاغذکش خودکار یا ADF که در بعضی از پرینتر ها و اسکنرها وجود دارد گزینه Feeder را انتخاب نمایید.

در قسمت Color format می توانید فرمت تصویر اسکن شده را انتخاب نمایید.برای اسکن رنگی گزینه color، برای اسکن خاکستری گزینه gray scale  وبرای اسکن سیاه و سفید گزینه ی black and withe را انتخاب نمایید.

در قسمت file type فرمت تصویر را انتخاب نمایید. فرمت JPG,PNG,BMP,TIF در دسترس هستند.

درقسمت resolution وضوح و کیفیت تصویر را می توان تعیین کرد. در صورت افزایش resolution کیفیت و حجم افزایش می یابد و سرعت اسکن کاهش می یابد.

اگر قسمت خاصی برای اسکن مدنظرتان باشد می توانید ابتدا سند مورد نظر را با استفاده از دکمه ی Preview اسکن نمایید، سپس ناحیه مورد نظر را انتخاب نمایید و در نهایت با استفاده از دکمه اسکن، منظقه مورد نظر را اسکن نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر