طریقه نصب فیش پرینترهای تحت شبکه

صفحه اصلی » طریقه نصب فیش پرینترهای تحت شبکه » وبلاگ » طریقه نصب فیش پرینترهای تحت شبکه

طریقه نصب فیش پرینترهای تحت شبکه

شاید برای شما هم این مشکل پیش آمده باشد که نتوانید فیش پرینتر خود را با کابل Ethernet وصل نمایید. در ادامه آموزش این مطلب را به صورت تصویری مشاهده نمایید. این آموزش مربوط به فیش پرینترهای بیانگ می باشد.

مرحله ۱

قبل از هرچیز کابل شبکه را به پرینتر خود متصل نموده و آن را روشن کنید.

ابتدا نرم افزارهای زیر را دانلود نمایید و فایل مربوط به Printer utility اجرا نمایید.

www.crs-usa.com

لینک بالا را باز کنید، انتهای صفحه لینک مربوط به دانلود Driver و Utility قرار دارد.

مرحله ۲

NetWinConfig را اجرا نمایید

مرحله ۳

در پنجره باز شده ابتدا Protocol Operation را چک نمایید که حتما گزینه دوم فعال باشد.

مرحله ۴

بر روی گزینه Search Printers کلیک کنید ومنتظر بمانید که فیش پرینتر مورد نظر شما را پیدا نماید. اگر پرینتر پیدا نشد چک کنید که کابل شبکه به درستی متصل شده باشد و دستگاه روشن باشد.

نکته: توجه داشته باشید که هم سیستم و هم فیش پرینتر هردو باید به شبکه متصل باشند.

مرحله ۵

پرینتر را انتخاب نمایید و بر روی گزینه IP Parameter Setting کلیک کنید. پنجره ای باز می شود که از شما رمز می خواهد، بدون وارد کرد رمز دکمه OK را بزنید.

مرحله ۶

در پنجره باز شده دوحالت وجود دارد که میتوانید IP پرینتر خود را به صورت دستی یا اتوماتیک تنظیم نمایید.

اگر حالت Dynamic را انتخاب نمایید فیش پرینتر به صورت اتوماتیک IP را از شبکه دریافت می کند و تنظیمات به راحتی انجام می شود ولی عیب این روش این است که هربار سیستم روشن و خاموش شود وIP فیش پرینتر تغییر نماید باید درایور را دوباره نصب نمایید. پس بهتر از IP را از روش دوم یعنی Fixed تعریف کنید.

در حالت Fixed شما باید IP آزاد شبکه خود و آدرس IP مودم یا Gateway را داشته باشید و آن را به صورت بالا تعریف نمایید. اگر این اطلاعات را نمی دانید و هیچ اطلاعاتی راجع به شبکه ندارید توصیه ما به شما این است که ابتدا IP اتوماتیک را انتخاب نمایید و OK کنید و مراحل را تا مرحله ۸ ادامه دهید تا فیش پرینتر اتوماتیک تنظیمات را انجام بدهد . سپس به مرحله۴ برگردید و گزینه Fixed را انتخاب نمایید تا با همان اطلاعات، IP فیش پرینتر ثابت بماند.

مرحله ۷

بعد از اینکه تنظیمات مربوط به IP را انجام دادید باید حتما گزینه Reboot Device را بزنید تا تنظیمات اعمال شود و در نهایت بر روی OKکلیک کنید.

مرحله ۸

پیغام زیر نمایش داده می شود که باید صبر کنید تا فیش پرینتر یک مقدار از کاغذ را به بیرون بدهد. این زمان یعنی تنظیمات اعمال شده است.

مرحله ۹

در این مرحله باید مانند مرحله ۴ بر روی گزینه Search printers کلیک کنید و پرینتر مورد نظر را انتخاب نمایید و اینبار بر روی گزینه Print Test Page کلیک کنید. اگر فایل تست چاپ گرفته شد یعنی تنظیمات به درستی انجام شده است در غیر این صورت تنظیمات به درستی انجام نشده است.

مرحله ۱۰

فایل مربوط به نصب درایور را دانلود نمایید و نصب را مانند مراحل زیر انجام دهید.

نکته خیلی مهم : در این مرحله پورت را NET انتخاب نمایید و در قسمت IP حتما باید IP که قسمت قبل برای فیش پرینتر تعیین کرده اید را وارد نمایید .

مراحل نصب در این قسمت تمام می شود

مرحله ۱۱

سیستم را Restart نمایید. حتما باید سیستم را ریست کنید تا تنظیمات اعمال شوند.

مسیر زیر را دنبال نمایید.

Control Panel/device and printers

بر روی پرینتر مورد نظر که نصب شده است راست کلیک کنید و گزینه Printer properties را انتخاب نمایید و از سربرگ General بر روی دکمه Print Test Page کلیک کنید.

اگر مراحل نصب را بدرستی انجام داده باشید در این مرحله فیش پرینتر شما نصب شده و پرینت می گیرد.

ارسال نظر